Arka Gdynia – Lech Poznań 0:0

Rozczarowujący Lech Poznań na inaugurację wiosny

317

Lech Poznań nieudanie zainaugurował rundę wiosenną. Podopieczni Nenada Bjelicy tylko zremisowali z Arką Gdynia 0:0. Ich gra pozostawiała wiele do życzenia. Brakowało szczególnie groźnych okazji.

Już w 2. minucie po ładnej akcji uderzał Darko Jevtić. Można było mieć nadzieję, że to dobry prognostyk. Problem w tym, że więcej strzałów nie było przez kilkadziesiąt minut. Groźna była za to Arka Gdynia, która kilka razy zagroziła bramce strzeżonej przez Jasmina Buricia.

Najlepsze okazje dla Kolejorza zmarnowali po przerwie Christian Gytkjaer i Emir Dilaver. W końcówce Nenad Bjelica postawił wszystko na jedną kartę i desygnował do gry Ołeksija Chobłenkę i Elvira Koljicia. Problem w tym, że w końcówce lechici nie potrafili się już przedostać pod bramkę Arki i brakowało dośrodkowań, które Koljić mógłby zamienić na bramkę, wykorzystując przy tym swój wzrost.

Lech ma już cztery punkty straty do Legii Warszawa, a jeśli w poniedziałek Jagiellonia Białystok, to dodatkowo straci pozycję wicelidera Lotto Ekstraklasy.

Składy:

Arka Gdynia: Pavels Steinbors – Damian Zbozień, Michał Marcjanik, Frederik Helstrup, Adam Marciniak, Antoni Łukasiewicz, Luka Zarandia (65′ Grzegorz Piesio), Andrij Bogdanow, Mateusz Szwoch, Patryk Kun (79′ Michał Nalepa), Ruben Jurado (88′ Michał Żebrakowski).

Lech Poznań: Jasmin Burić – Robert Gumny, Rafał Janicki, Emir Dilaver, Wołodymyr Kostewycz (79′ Piotr Tomasik), Maciej Gajos, Łukasz Trałka, Nicklas Barkroth (79′ Elvir Koljić), Mihai Radut, Darko Jevtić, Christian Gytkjaer (58′ Ołeksij Chobłenko).

Żółte kartki: Michał Marcjanik (Arka Gdynia) oraz Rafał Janicki (Lech Poznań).