Dioni przechodzi testy medyczne w Lechu Poznań

2 539

Kadra Kolejorza lada moment może się poszerzyć. To za sprawą 28-letniego napastnika z Hiszpanii – Dionisio Emanuel Villalba Rojano, znanego lepiej jako Dioni, który od godziny 10:00 przechodzi testy medyczne w klinice Rehasport. Jeśli wypadną pozytywnie, to wówczas gracz z Półwyspu Iberyjskiego podpisze dwuletnią umowę z siedmiokrotnym mistrzem Polski.

Wychowanek Malagi oglądał wczorajszy mecz z Cracovią z trybun. Występował przede wszystkim w drużynach z rodzimej ligi, choć przywdział również koszulkę włoskiego Udinese Calcio, jednak nie wystąpił tam w żadnym spotkaniu.

Dioni jest typowym lisem pola karnego, słynącego z dużej siły fizycznej, a przy tym niezłej szybkości. Dobrze gra głową i pewnie egzekwuje „jedenastki”. Lewonożny napastnik w ostatnich dwóch latach występował w CF Fuenlabrada, klubu z trzeciej ligi hiszpańskiej. Tam przez cały pobyt rozegrał 82 mecze, w których ustrzelił 47 goli.

Bramkostrzelny zawodnik z południa Europy będzie piątym wzmocnieniem Lecha Poznań w obecnym okienku transferowym. Wcześniej zakontraktowani zostali Tomasz Cywka, Karol Szymański, Pedro Tiba oraz Joao Amaral. Wiele wskazuje na to, że to nie koniec działań włodarzy klubu.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.