Kibice Lecha Poznań wejdą na stadion na mecz z Szachtiorem! Wojewoda skrócił karę!

Stadion Lecha Poznań otwarty na Ligę Europy!

2 180

Świetne wieści dla kibiców Lecha Poznań. Wszyscy zainteresowani będą mogli wejść na stadion na czwartkowy mecz Ligi Europy z Szachtiorem Soligorsk. Wojewoda Wielkopolski skrócił karę zamknięcia stadionu!

Przypomnijmy, że za zamieszki do których doszło podczas meczu z Legią Warszawa Zbigniew Hoffman zamknął stadion przy ul. Bułgarskiej na pięć meczów w Lotto Ekstraklasie i trzy w europejskich pucharach. Wojewoda Wielkopolski poinformował, że na wniosek klubu skrócił karę do jednego meczu w Lidze Europy i dwóch w Lotto Ekstraklasie.

Kibice nie mogli wejść na stadion na spotkanie z Gandzasarem Kapan, co oznacza, że kara w europejskich pucharach już minęła. W czwartek Lech Poznań zagra rewanż z Szachtiorem Soligorsk i będzie mógł liczyć na wsparcie z trybun! Pierwszy mecz zakończył się remisem 1:1.


– Gdy ogłaszałem swoją decyzję, powiedziałem, że karę należy traktować jako czas refleksji dla znalezienia rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na stadionie miejskim. Wspólną pracą te rozwiązania znaleźliśmy i kibice mogą wrócić na bezpieczny obiekt. Myślę, że to działanie pokazuje, że z każdej trudnej sytuacji, a nawet dotkliwej kary, można wyciągać konstruktywne wnioski. Taki był mój cel i ten cel uważam za osiągnięty – mówi wojewoda wielkopolski. na lechpoznan.pl.

Mecz Lech – Szachtior odbędzie się w czwartek o godzinie 20:45. Sprzedaż biletów rozpocznie się w sobotę. 

Kibice nie będą mogli jeszcze wejść na niedzielny mecz z Cracovią oraz kolejny z Zagłębiem Sosnowiec. 19 sierpnia pojawią się na starciu z Wisłą Kraków.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.