Nieoficjalny serwis Lecha Poznań

Lech Poznań gra o więcej niż Legia i Lechia

906

kibice-lecha-poznanLech Poznań w przeciwieństwie od niektórych drużyn Lotto Ekstraklasy w ostatniej kolejce rundy zasadniczej gra o bardzo dużo. Zwycięstwo da Kolejorzowi dwa punkty po podziale, a remis jeden. Nie wszyscy mają taki komfort.


Przypomnijmy – po 30 kolejkach Lotto Ekstraklasy punkty są dzielone na pół, a w przypadku liczby nieparzystej zaokrąglane w górę. Dzięki temu Lech Poznań gra o wiele, a inne drużyny już nie.

Jeśli Lech wygra to po podziale będzie miał dwa punkty więcej niż w przypadku porażki. Remis da dodatkowy punkt już po podziale.

O dwa punkty w ostatniej kolejce grają jeszcze Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Wisła Płock, Zagłębie Lubin, Piast Gliwice, Arka Gdynia oraz Ruch Chorzów.

Legia Warszawa i Lechia Gdańsk jeśli wygrają, to po podziale będą miały tylko jedno oczko więcej niż byłoby to obecnie. Remis nie da tym drużynom dodatkowej zdobyczy.

Zobacz również: Oprawy kibiców podczas meczów Lecha Poznań

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy. W każdej chwili możęsz zmienić ustawienia prywatności w swojej przeglądarce. Przeczytaj dostosowaną do zmian w prawie ochrony danych treść Polityki Prywatności.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? AKCEPTUJĘ