Nie udała się inauguracja sezonu na INEA Stadionie w obecnym sezonie Lotto Ekstraklasy. Kolejorz poległ w meczu z Zagłębiem Lubin 0:2. Bramki dla gości zdobyli Michal Papadopoulos i Filip Starzyński.

Mecz od początku był zacięty i nie brakowało ostrej walki. Delikatną przewagę na boisku mieli Lechici. Kibice zgromadzeni na trybunach na pierwszą groźną sytuację musieli czekać do szóstej minuty. Wtedy z rzutu wolnego w pole karne dośrodkował Radosław Majewski, piłka ostatecznie trafiła do Roberta Gumnego, który zdecydował się na uderzenie. Młody obrońca chybił jednak znacznie. Trzy minuty później podobny efekt przyniósł strzał Dariusza Formelli. Chwilę później Zagłębie próbowało odpowiedzieć za sprawą Łukasza Janoszki. Piłka po strzale wcześniej wspomnianego zawodnika minęła bramkę Buricia i wciąż utrzymywał się wynik bezbramkowy. Kwadrans po rozpoczęciu meczu Kolejorz wyprowadził kontrę. Marcin Robak podawał do Nickiego Bille Nielsena, Duńczyk doszedł do uderzenia, ale pomylił się o kilka metrów.

W 21. minucie Lech mógł wyjść na prowadzenie. Nicki Bille Nielsen dośrodkował w szesnastkę, wprost na głowę Robaka, lecz były piłkarz Pogoni Szczecin uderzył tuż obok słupka. Dwie minuty po tej sytuacji, Adrian Rakowski był bliski zdobycia bramki dla „Miedziowych”, jednakże pomocnik przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Zagłębie czekało na okazję bramkową i w końcu dopięli swego. Djordje Cotra zakręcił Tomaszem Kędziorą i dośrodkował w pole karne. Tam Robertowi Gumnemu uciekł Michal Papadopoulos i głową skierował piłkę do siatki.

Chwilę przed końcem pierwszej części spotkania doszło do pierwszej zmiany w zespole Jana Urbana. Paulus Arajuuri na wskutek zderzenia z Papadopoulosem doznał kontuzji i musiał opuścić murawę. Jego miejsce zajął Lasse Nielsen. Pomimo tej straty, Lech dążył do wyrównania. W drugiej minucie doliczonego czasu gry strzał Tomasza Kędziora odbił Martin Polacek.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Po wrzutce Kędziory bardzo bliski zdobycia gola był Nicki Bille Nielsen. Napastnik „Poznańskiej Lokomotywy” nie uderzył czysto futbolówki, stąd też ten strzał nie znalazł się w siatce. W 53. minucie z rzutu wolnego dośrodkował Radosław Majewski, zakotłowało się w polu karnym Zagłębia, ale niewiele z tego wynikło. Trzy minuty później „Maja” zdecydował się na bezpośrednie uderzenie ze stojącej piłki, Polacek odbił futbolówkę przed siebie, lecz nikt nie pospieszył z dobitką i z tej sytuacji Kolejorz miał tylko korner. W 60. minucie znakomitą kontrę zepsuł Marcin Robak słabym podaniem do Radosława Majewskiego.

„Poznańska Lokomotywa” starała się wyrównać, a goście wyprowadzili drugi cios. Do ustawionej piłki przed polem karnym Kolejorza podszedł wprowadzony w drugiej połowie Filip Starzyński. „Figo” uderzył ponad murem, niemal perfekcyjnie i pokonał Jasmina Buricia. Podopieczni Jana Urbana próbowali odpowiedzieć, pomimo dużej niedokładności zarówno w strzałach jak i podaniach. Jedną z takich sytuacji była główka Łukasza Trałki. Choć znakomicie obronił to golkiper gości, to wydaje się, że kapitan Kolejorz powinien w tej sytuacji trafić do siatki. Nieco ponad kwadrans przed końcem na placu gry w miejsce Majewskiego zameldował się Maciej Gajos. Niecałą minutę po wejściu na boisko mógł zdobyć kontaktową bramkę. Wychowanek Rakowa Częstochowa jednak fatalnie przestrzelił.

W 77. minucie piłkarze Lecha wyprowadzili kontrę, Gajos podał do Makuszewskiego, ten pociągnął z piłką pod pole karne lubinian i uderzył ze słabszej nogi. Martin Polacek ponownie był górą. Niewiele brakowało, a goście zdobyliby trzecią bramkę. Przed blamażem gospodarzy uratował Jasmin Burić, który w ostatniej chwili wybił futbolówkę.

Wynik do końca nie uległ zmianie i sędzia zakończył mecz. Warto zauważyć, że Kolejorz po dwóch kolejkach ligowych w obecnym sezonie ma mniej punktów niż po takiej samej liczbie spotkań w ubiegłym.

Lech Poznań – Zagłębie Lubin 0:2

Lech Poznań: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri (41′ Lasse Nielsen), Maciej Wilusz, Robert Gumny – Dariusz Formella, Łukasz Trałka, Abdul Aziz Tetteh, Radosław Majewski (74′ Maciej Gajos) – Marcin Robak, Nicki Bille Nielsen (64′ Maciej Makuszewski)

Zagłębie Lubin: Martin Polaćek – Aleksandar Todorovski, Maciej Dąbrowski, Jarosław Jach, Djordje Ćotra – Jakub Tosik, Adrian Rakowski – Krzysztof Janus, Jan Vlasko (58′ Filip Starzyński), Łukasz Janoszka (72′ Arkadiusz Woźniak) – Michal Papadopulos (53′ Krzysztof Piątek)