Kibice oddali hołd, czyli finał akcji Czerwiec 56
Dodano: 28-06-2011 21:22 Komentarzy: 42 Autor: Jędrzej Loga Źródło: inf. własnaTagi: Kibice

Dziś o 17:00, liczna grupa kiboli Lecha Poznań zebrała się pod Poznańskimi Krzyżami, aby oddać hołd bohaterom poległym 55 lat temu.
W czerwcu 1956 roku, na ulice Poznania w proteście przeciw komunistycznemu reżimowi wyszło 100 tys. osób. Po zamieszkach zatrzymano 746 osób, a 135 oskarżono. W wyniki ran zmarło 57 osób.
We wtorkowe popołudnie pojawiło się wielu kibiców Lecha. Byli starzy, jak i młodzi, rodzinny z dziećmi. Wszyscy zebrali się w tym samym celu, aby zapalić znicze pod Poznańskimi Krzyżami, i tym samym oddać cześć poległym w tamtych wydarzeniach. Zebrani rozwinęli flagę w barwach narodowych z napisem Poznań, a podczas śpiewania hymnu zapalili race.
Zapalenie zniczy było zakończeniem akcji Czerwiec '56 zorganizowanej przez Wiarę Lecha. W jej ramach udało się zorganizować prelekcję o wydarzeniach sprzed 55 lat, wycieczkę po HCP śladami Powstańców, a także na jednej ze ścian w Poznaniu powstało graffiti upamiętniające ofiary strajku.
Brak komentarzy
- SONDA
- TABELA
- WYNIKI
| 1. | Śląsk Wrocław | 30 | 16 | 56 |
| 2. | Ruch Chorzów | 30 | 16 | 55 |
| 3. | Lech Poznań | 30 | 20 | 52 |
| 4. | Korona Kielce | 30 | 5 | 48 |
| 5. | Polonia Warszawa | 30 | 1 | 45 |
| 6. | Wisła Kraków | 30 | 3 | 43 |
- Korona Kielce 2:2 Lech Poznań
- Lechia Gdańsk 0:1 Zagłębie Lubin
- ŁKS Łódź 1:1 Widzew Łódź
- Jagiellonia Białystok 1:0 Wisła Kraków
- Śląsk Wrocław 1:0 GKS Bełchatów
- Legia Warszawa 2:0 Ruch Chorzów
- Górnik Zabrze 1:0 Polonia Warszawa
- Cracovia Kraków 3:1 Podbeskidzie Bielsko-Biała
- BLOGI
- ARTYKUŁY
- WYWIADY
- FOTO
- Zacznij prowadzić swojego bloga
- Vojo Ubiparip-Spec od sparingów
Vojo Ubiparip to piłkarz bez wątpienia n… - Przyjemny obrazek
Na wczorajszym koncercie mającym uczcić… - Witam
Witam, chętnie sprawdzę co oferuje nowa…
- PARTNERZY










