Wysokie zwycięstwo Lecha Poznań. Debiut Pedro Tiby

Lech Poznań - FK Zeleziarne Podbrezova 5:0 (2:0)

1 155

Lech Poznań na tydzień przed wznowieniem sezonu rozegrał w Szamotułach mecz sparingowy z FK Zeleziarne Podbrezova. Podopieczni Ivana Djurdjevicia pokonali Słowaków aż 5:0. W barwach Lecha po raz pierwszy wystąpił Pedro Tiba.

Pierwszą bramkę lechici zdobyli dopiero po 30 minutach gry. Po dośrodkowaniu Darko Jevticia po raz kolejny bramkarza rywali zaskoczył Vernon De Marco, którego wypożyczenie ze Slovana Bratysława zostało przedłużone o kolejny rok. Argentyńczyk może być jednym z wygranych letniego okresu przygotowawczego.

Przed przerwą na 2:0 podwyższył Darko Jevtić, który wykończył strzałem z pola karnego podanie Macieja Gajosa.

W 64. minucie Ivan Djurdjević dokonał kilku zmian, które pozytywnie wpłynęły na grę Lecha Poznań. Tuż po wejściu na boisko Kamil Jóźwiak zaliczył dwie asysty, a Maciej Makuszewski podwyższył na 3:0. Drugie podanie Jóźwiaka wykończył Gajos. Wynik w 73. minucie ustalił Makuszewski, który po świetnym prostopadłym zagraniu Tomasza Cywki wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Niespełna 30 minut rozegrał Pedro Tiba. Dla Portugalczyka był to debiut w Lechu Poznań. Było widać, że świetnie radzi sobie z piłką przy nodze i bardzo chętnie bierze się za rozgrywanie.

W sobotę poznaniacy zagrają jeszcze z AEK Larnaka, a w następny czwartek przystąpią do eliminacji Ligi Europy.

Lech Poznań – FK Zeleziarne Podbrezova 5:0 (2:0)

1:0 – Vernon De Marco 31′
2:0 – Darko Jevtić 35′
3:0 – Maciej Makuszewski 65′
4:0 – Maciej Gajos 68′
5:0 – Maciej Makuszewski 73′

Lech Poznań wystąpił w następującym składzie: Jasmin Burić – Rafał Janicki (64′ Maciej Orłowski), Thomas Rogne (64′ Tomasz Cywka), Vernon De Marco (64′ Nikola Vujadinović), Tymoteusz Klupś (46′ Nicklas Barkroth), Łukasz Trałka, Maciej Gajos, Mihai Radut (64′ Pedro Tiba), Piotr Tomasik (64′ Wołodymyr Kostewycz), Darko Jevtić (64′ Kamil Jóźwiak), Christian Gytkjear (64′ Maciej Makuszewski).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.